Шкільний пенал – атрибут кожного рюкзака, тим паче шкільного. Такий простий, але такий потрібний аксесуар в арсеналі кожного школяра. А що ви знаєте про пенал?
Слово “пенал” має німецьке походження, корінь цього слова перекладатиметься як “перо” і не дарма. Як відомо, за старих часів писали гусячим пір’ям, а так, як вони були досить крихкі, їм необхідно було місце зберігання, яким стала дерев’яна коробочка. Так з’явилися перші пенали. Між іншим, разом із пером у пенал містився і спеціальний маленький ніж, яким точили пір’я. Якщо ви ще не здогадалися про назву такого ножа, ми розкриємо вам секрет — це складаний ніж. Такий цікавий факт. І хоча з того часу все кардинально змінилося, та й складаний ніж, як виявляється, ми використовуємо не за призначенням, але пенали міцно прижилися в нашому побуті.
Зараз замість пір’я ми використовуємо ручки, вибір яких великий, а пенали трохи змінили свій вигляд. Особисто у мене асоціації з пеналом пов’язані зі школою, мабуть, як і у багатьох із вас. Особливо яскраві спогади – вибір першого пеналу, він мав бути функціональним і красивим. І хоча в наш час цей аксесуар використовують із різним призначенням, сьогодні ми розповімо про його першорядну функцію. Пропонуємо вам поринути у минуле та згадати, який шлях пройшов шкільний пенал.
Пенали Радянського Союзу навряд чи радували своїм дизайном, зате це ж була ціла криниця нових знань. Матеріалами для таких пеналів, як правило, служили метал та пластик. Як ми бачимо на фотографії, відділень у пеналі небагато: одне для олівців та ручок, одне – для креслярського приладдя, зокрема для циркуля, та ще одне невелике відділення для пральної гумки. Це зараз можна знайти пральну гумку будь-якої форми, розміру та кольору, а тоді пральна гумка була прямокутною і виключно білого або рожевого кольору. Зверніть увагу, що в пеналі був і алфавіт, і годинник, і мініатюрні рахунки, та ще й цифри зображені від 1 до 10: арабські та римські. Напевно, все це для того, щоб діти на уроках не відволікалися, але має погодитись, ідея таки непогана.
З плюсів такого пенала варто відзначити його освітню функцію та міцність (це, на жаль, не належало до замочка), але місця всередині все-таки замало. Мені особисто доводилося б брати з собою три такі пенали, щоб помістити всі ручки, олівці, лінійки та інше. Тридцять один учень у класі — тридцять один набір однакового шкільного приладдя. Тоді пенал явно не був тією річчю, яка допомагала якось виділитися серед однолітків. Був ще пластмасовий шкільний пенал у вигляді олівця, така собі збільшена копія. Ви маєте і його пам’ятати. Погодьтеся, вигляд у нього прикольний. Тільки ось для того, щоб дістати необхідний предмет, необхідно було спочатку все з пенала висипати на стіл, знайти потрібну ручку або олівець, а потім складати назад, розвиток моторики рук, так би мовити. Місця для точилки або гумки в ньому звичайно не було. Зате зручно було зберігати кольорові олівці доти, доки деякі з них не ставали короткими.
У моєму ж дитинстві набирали популярності «багатошарові» пенали із зображенням героїв мультфільмів, а отже принцес Disney для дівчаток та крутих гоночних машинок для хлопчиків. Ну пам’ятайте, коли ми збирали іграшки з кіндерів — бегемотики (у мене вся колекція була).
Сам процес розкриття такого пенала приносив чималу дозу радості, не говорячи вже про зміст пенала. Ручки — немає проблем, різнокольорові і навіть гелеві з блискітками — теж, олівці всіх кольорів веселки теж були, а ще лінійка, точилка, циркуль, резинка. Загалом все, що потрібно для щастя. Щоправда, шкільний рюкзак був майже наполовину зайнятий таким пеналом. І ох вже це пристрасть до нових мультфільмів і це постійне: “мамо, хочу новий пенал”.
Для старшокласників був продуманий особливий “візерунок” пеналу — джинс, особливо модним був жовтуватий потертий колір. А ще можна було хвалитися, у кого більше розворотів у пеналі. Ех були турботи 🙂 Далі еволюція шкільного пенала дійшла більш лаконічних розмірів. Зараз популярні пенали з одним відділенням, іноді доповнені невеликими кишеньками для “дрібнички”. Дизайн, колір, форма — за цими критеріями можна довго вибирати, зате вибір безперечно є. А шкільний пенал Surikat – це лаконічний дизайн, гарна місткість, а також 17 кольорів на будь-який смак.
Дівчаткам обов’язково сподобаються пенали рожевого, червоного, оранжевого, фіолетового кольорів, хлопчикам — яскраво-синє, зелене та ще й камуфляжне забарвлення. Розмір пенала також неодмінно порадує. Пенал Surikat Rondo вміщує велику кількість шкільного приладдя, а саме: лінійку (п’ятнадцятисантиметрову), набір з 6 фломастерів, чотири ручки, олівець, точилку, гумку для прання, циркуль, ножиці і навіть маркер з пензликом. Так-так, набір непоганий, все, що потрібно старанному учню. Розміри нашого пенала: 5,5 х 6,5 х 23 см, що є однією з його переваг. Коротка характеристика пенала – лаконічний та місткий. Так що сміливо вибирайте колір пенала і вперед до нових знань!