fbpx

Як правильно доглядати за рюкзаком, щоб він прослужив довго

Як правильно доглядати за рюкзаком

Рюкзак — це аксесуар без якого не можна уявити буденне життя не тільки дітей, але й чоловіків та жінок. Велике різноманіття дозволяє обрати потрібну модель для подорожі, міського життя, відвідування спортивних секцій. Програмісти не уявляють свою роботу без улюбленого  рюкзака для ноутбука, а школярі ніколи не захочуть йти до школи без такого сучасного аксесуара.

Ми завжди приділяємо дуже багато уваги, щоб придбати наплічник, але часто забуваємо про те, що він нам прослугує набагато довше, якщо за ним буде правильний догляд. В цій статті ми розберемо головні аспекти, які допоможуть подовжити “життя”  рюкзака.

Як доглядати за рюкзаком: головні поради

Навіть якщо носити цей аксесуар дуже охайно, все одно з часом він забруднюється. Якщо ви будете знати, як правильно за ним доглядати, то зможете очистити його й не зіпсувати тканину чи інший матеріал. Незначні та легкі забруднення можна прибрати досить швидко, обирати засіб потрібно спираючись на походження бруду та плям:

  1. Їжа. Щоб забруднення не зіпсувало одяг, його потрібно якнайшвидше прибрати вологою серветкою чи змоченою тканиною. Сліди від ягід буде вивести легше, якщо обробити пляму гарячою водою. Від жирної їжі допоможе засіб для миття посуду, протирати краще холодною водою. 
  2. Вино або інші фарбуючі напої. Вивести їх можна завдяки господарчому милу. Необхідно затерти сліди від напоїв та подивитися чи залишились плями.
  3. Трава. Навіть якщо ви нещодавно купили рюкзак для відпочинку й вимастили об траву, не варто засмучуватися чи викидати наплічник. Із забрудненням такого типу впорається пральний порошок або зубна паста. Плями потрібно затерти одним з цих засобів, у разі сильного забруднення можна прокрутити рюкзак у пральній машині.
  4. Пил. В такому випадку потрібно скористатися щіточкою для очищення рюкзака або для верхнього одягу. Вона охайно прибере запилення й наплічник можна буде одразу використовувати.
  5. Кров. Криваві плями на такому аксесуарі бувають досить рідко, але якщо ви поранилися й кров потрапила на виріб, то це може його зіпсувати. Прибрати каплі крові можна завдяки ватному тампону змоченому у перекисі водню або протерти холодною водою. 
  6. Чорнильні плями. Проблема з якими часто стикаються батьки. Привести до ладу дитячий рюкзак й вивести чорнильні плями допоможе спеціальний плямовивідник. Його можна використовувати як для синтетичних, так й  натуральних тканин. Перед застосуванням потрібно обов’язково ознайомитися з інструкцією від виробника.  
Як правильно доглядати за рюкзаком 1

Швидкість та ефективність виведення плям з наплічника буде багато в чом залежати від матеріалу з якого він зроблений. Купити рюкзак чоловічий або жіночий, гарної якості, можна в інтернет-магазині Surikat. Великий різновид відтінків та моделей допомагає кожному покупцю обрати потрібний варіант. 

Які способи допоможуть легко видалити забруднення з вашого рюкзака?

Сьогодні існують всього три варіанти чищення наплічників:

  • хімчистка;
  • ручний спосіб прання;
  • прання в пральній машинці.

Очищення рюкзака в хімчистці не завжди може бути якісним, але при цьому досить витратним. З урахуванням того, що через певний час чистка буде потрібна знову, цей варіант не є дешевим. Тому більшість людей все ж вважають, що краще прати рюкзак вручну. У процесі такого прання найважливішим є правильний підбір засобу і сам процес. Дотримуючись наступних правил ви зможете легко і швидко відіпрати забруднення на рюкзаку:

  • Для початку виріб потрібно витримати в теплій і мильній воді десь годину, протягом цього часу його потрібно буде повертати декілька разів. 
  • Після прання наплічник необхідно ретельно прополоскати в проточній воді.
  • Віджимати виріб вручну не рекомендується, ви просто можете випадково пошкодити внутрішню підкладку, тоді рюкзак втратить форму.
  • Сушити варто повністю розстебнувши всі кишені та розклавши його на сушарці або ж розвісити на свіжому повітрі, водночас не вижимаючи виріб.
Як правильно доглядати за рюкзаком 2

Що стосується прання рюкзака в машинці, то загалом виробники не рекомендують такий спосіб чищення. Але використовуючи під час прання нижче представлені рекомендації, ви зможете зберегти гарний вигляд наплічника:

  • Якщо в аксесуарі є жорсткий каркас, то перед пранням його необхідно обов’язково вийняти. 
  • Покласти виріб у спеціальний мішок.  
  • Засипати в машинку невелику кількість м’якого порошку, місця де є плями заздалегідь запрати.
  • Для прання підійде делікатний режим за температури 30 градусів. 
  • Режим віджимання не потрібен, наплічник повинен добре прополоскатися, далі його варто просто розвісити, щоб він висох. 

Знаючи ці правила, ви зможете швидко прати рюкзак і не переживати про те, що ви можете зіпсувати його вигляд.

Корисні поради, які повинен знати кожен

Крім прання та очищення варто також приділяти увагу зберіганню рюкзаків. Здавалося б, що може бути в цьому складного, але насамперед ми часто припускаємось помилок. Коли наплічник вам не потрібен й ви відкладаєте його до наступного сезону чи мандрівки, не можна складати його просто у шафу, попередньо не очистивши. 

Це може привести до того, що в середині виникне неприємний запах, котрий потрібно буде потім виводити додатково. Зберігати жіночий рюкзак варто поряд з іншими сумками та наплічниками, не варто його складати навпіл, особливо якщо він зроблений з натуральних матеріалів. Не  рекомендується класти виріб у поліетиленовий пакет, тому, що при такому зберіганні виникне несприятливий клімат, який негативно відобразиться на матеріалі, аксесуар може втратити свою форму. 

 Забути залишки їжі у наплічнику може кожен, тому у рюкзаку чоловічому, жіночому або дитячому може виникнути неприємний запах. Виправити це може завдяки кондиціонеру для білизни. В середині аксесуара варто протерти кондиціонером для прання та висушити його на свіжому повітрі. Також можна використовувати підручний засіб, такий як харчова сода. Вона добре поглинає неприємний запах. Всередину рюкзака потрібно насипати соди та залишити його на кілька годин, після цього соду висипати, а виріб протерти вологою серветкою й висушити. 

Якщо рюкзак виготовлений з якісних матеріалів та ви за ним доглядаєте з урахуванням усіх правил, то він вас буде радувати досить довго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *