fbpx

Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей

Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей
Сьогодні міський рюкзак є, мабуть, найпопулярнішим різновидом сумок, які використовуються для щоденного перенесення речей.
 
Купити рюкзак у магазині Сурікат ви можете у будь-який час та з будь-якої точки України!
 
Популярність міського рюкзака у міських жителів обумовлена ​​його конструктивними особливостями, які дозволяють носити його на спині, залишаючи вільними руки. Саме можливість звільнити руки під час перебування на вулиці та виконання різноманітних робіт допомогла рюкзаку стати незамінним атрибутом не лише у міських жителів, а й у туристів, спортсменів, а також військових. До речі, саме військовий рюкзак завдячує своєю офіційною появою наприкінці XVIII, на початку XIX століть.
 
Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей
 
 
Військові були першими, хто почав використовувати речовий мішок з наплічними лямками для постійного носіння речей за спиною, звільнивши при цьому руки для перенесення зброї та виконання бойових завдань, а країною, де все це відбувалося, була Німеччина. До речі, якщо спитати будь-якого німця, що означає слово «рюкзак» – виявиться, що воно перекладається буквально як мішок, який носять на спині.
 
Якщо вірити Вікіпедії, перші рюкзаки були вигадані людьми понад 5 тис. років тому. Цей здогад підтверджує знахідка, зроблена 20 років тому археологами, які знайшли скелет людини, вік якої становив 5 тисяч років. Поряд з цією унікальною знахідкою була зроблена ще одна – поруч із останками людини лежали залишки рюкзака, каркас якого був зроблений з гілок ліщини, а сама сумка була виконана зі шкіри та кріпилася до каркасу нитками з конопляної тканини. Пізніші згадки про сумки з наплічними ременями з’являлися в літописах про римських легіонерів, а також лицарів-тамплієрів.
 
 
Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей
 
А перший рюкзак, який за своєю формою був схожим на сучасні моделі, був запатентований у 1908 році норвежцем Оле Берганом, який налагодив виробництво тканинних речових мішків на рамі для армії Норвегії. Практично одночасно з Берганом, але за кілька тисяч кілометрів, підприємець-початківець зі США Ллойд Нельс також подав на реєстрацію свою розробку рюкзака, прототипом якому виступила наплічна сумка індіанських племен. Саме тому рюкзак був зроблений зі шкіри, але, на відміну від норвезької моделі, рюкзак Нельса мав шкіряні ремені регулювальні для підгонки лямок рюкзака під зріст людини.
 
 
Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей
 
Наступний виток у вдосконаленні рюкзака був зроблений через 50 років чоловіком та дружиною Ашером та Неною Келті. У своєму гаражі подружжя розробило конструкцію похідного рюкзака, яка майже відразу стала еталоном для інших виробників і застосовується по сьогоднішній день.
 
Розвиток рюкзаків у СРСР завдячує радянському скелелазові Віталію Абалакову, який винайшов спортивний рюкзак для альпіністів. Пізніше його прізвище стало ім’ям загальним, тому що майже всі схожі формою рюкзаки, які продавалися в СРСР, називалися абалаковськими. Трохи пізніше світ побачив досконаліші моделі рюкзаків – рюкзак Ярова та Єрмак.
 
 
Історія створення рюкзака. Від шкіряного мішка до найсучасніших міських моделей
 
Світ високої моди прийняв рюкзаки завдяки легендарному італійському дизайнеру Міучче Прада, яка відчувала справжню слабкість до нестандартних аксесуарів. Дизайнер почала використовувати рюкзаки у 1985 році. Вона переробила туристичні зразки рюкзаків у мініатюрніші і простіші моделі, схожі на сучасні рюкзаки Surikat City. До речі, використання рюкзаків замість банальних сумок спричинило фурор серед богемної тусовки, і рюкзак став поступово «виходити в люди». А вже через 7 років міський рюкзак стає незамінним елементом молодіжної моди.
 
Переглянути відео з випробуваннями рюкзаків можна тут: https://www.youtube.com/c/SurikatUa, а ознайомитися з гарантійними зобов’язаннями можна перейшовши за посиланням: https://surikat.ua/garantii/