Здавалося б просте питання – що з екіпіровки треба брати із собою, виїжджаючи на веломаршрут? А правильну відповідь можна знайти не одразу. Початківці велосипедисти, як правило, катаються без нічого. Однак така легковажність швидко випаровується у разі проколу колеса або поломки кілометрів за 20 від міста. Добре, якщо є кому приїхати і забрати, інакше доводиться таку відстань долати пішки. З іншого боку, є велосипедисти, які вважають за краще возити із собою речі буквально на всі випадки життя. Рюкзак таких велосипедистів наповнений всім, що гіпотетично може стати в нагоді в дорозі: від велоінструментів до дощовиків і змінних акумуляторів для телефону. Такі крайності ні до чого доброго не наводять. У першому випадку доводиться освоювати спортивну ходьбу, а в другому доводиться тягати зайві кілограми. У всьому потрібно витримувати якийсь баланс, тому нижче докладно розглянемо, які речі необхідно брати із собою у нетривалій велопрогулянці.
Варіант перший. Мінімалістичний.
Більшість велосипедистів намагаються підтримувати свій транспортний засіб у порядку та перевіряти його основні вузли перед поїздкою, а з собою брати лише необхідний набір інструментів на випадок проколу шини. У такому разі підсідельна чи поясна сумка – те, що треба. Запасна камера на випадок проколу, монтажні лопатки для розбирання колеса, шестигранні ключі, мобільний телефон, портмоне та пара енергетичних батончиків відмінно поміщаються в таких сумках і виручать у разі невеликої аварії. При цьому бананка, на відміну від підсідельної сумки, дозволить дістатися до телефону без необхідності повної зупинки. Також до мінімалістичного набору велосипедиста обов’язково потрібно додати портативний насос та флягу для води. Якщо у вас ще немає насоса, вибирайте модель зі шлангом. Повірте, здуте колесо набагато зручніше накачувати насосом зі шлангом, особливо коли на колесі короткий ніпель. Пляшка для води може бути будь-якою, проте знову ж таки, виходячи з досвіду, краще вибирати пляшки з більш яскравими забарвленнями, такі легше знайти в зеленій траві або жовтому листі восени. При цьому ці два аксесуари зазвичай кріпляться до рами і не вимагають додаткового місця в сумці.
Варіант другий. Розширений.
Якщо речей з першого варіанту вам катастрофічно не вистачає під час намотування кілометрів на велосипеді, тоді і сумці на пояс краще віддати перевагу більш місткій велосипедній сумці або дешевшому варіанті у вигляді невеликого рюкзака. Рюкзак буде кращим варіантом для любителів неквапливих прогулянок або сімейних велосипедних вилазок у вихідні. Наприклад, рюкзак Surikat City, крім вищеописаного набору інструментів, без проблем «проковтне» фотоапарат, жорсткий кофр для окулярів, ключі, набір для ремонту камер та спеціальний клей, замок на час паркування, рукавички для ремонту, шкарпетки та дощовик на випадок раптового дощу. , а також повноцінну аптечку. До речі, якщо вас у дорозі застане дощ, рюкзак захистить речі від намокання. А велолюбителі зі стажем також чудово знають, що в холодну погоду рюкзак на спині відмінно працює як грілка, а також захист від холодного вітру, що дме в спину. Ну і останньою незаперечною перевагою рюкзака або поясної сумки в порівнянні з велосумками є можливість спуститися з коліс, пристебнути велосипед та спокійно піти у своїх справах. У випадку з велосумками їх потрібно постійно відстібати і постійно носити з собою в руках. Ну і за великого бажання рюкзак або бананка без проблем можуть бути закріплені на рамі або кермі, а ось спеціальні велосипедні сумки повісити на пояс або надіти на плечі не вдасться.