fbpx

Еволюція транспорту: від карети до гіроборда

Еволюція транспорту: від карети до гіроборда

Зараз ніхто не дивується проїжджаючим повз машинам і велосипедам. А раніше світ і не здогадувався, що це таке. Тривалий час кінний екіпаж залишався основним транспортним засобом. Не полишаючи спроб удосконалити колісницю, інженер з Франції Нікола Жозеф Кюньо в 1769 р. створив триколісний візок, який рухався самостійно. Він починав рух за допомогою пари і розвивав швидкість до 5 км/год. Попри те, що машину хилило вперед через важкий паровий котел і кожні 10-15 хвилин необхідно було робити дозаправку води, вона поклала початок прогресу. Крига зрушилась! Десь в паралельному Всесвіті (насправді ні) відбувалась поява велосипеда. Його попередником був самокат – конструкція з бруса і двох прикріплених до нього коліс (переднього і заднього). У 1817 році барон Карл фон Дрез з Німеччини запатентував «машину для бігу» – двоколісний самокат, в якому брус було замінено на сідло і додалося кермо. Принцип роботи – відштовхуєшся і їдеш. Пізніше додалися педалі, ланцюг і нова назва – «швидконіг» ( «velox» – швидкий, «pedis» – нога). У 1868 р. велосипеду додали невеликий паровий двигун і вийшов перший паровий мотоцикл. Через 20 років в 1885 р з’явився двигун внутрішнього згоряння і перша машина Карла Бенца з бензиновим двигуном. З того моменту в Європі і США почався підйом автомобільної промисловості, розвиток якої не зупиняється і до цього дня.

evolyutsiya-transportu-vid-karety-do-hiroborda

Здавалося б, нас вже нічим не здивувати. Але у 1990-х стали з’являтися прототипи транспортних засобів, в основі роботи яких лежала система автоматичного балансування, небачене до цього часу нововведення. У 2001 році перед публікою був представлений сегвей, а на початку 2010-х років – гіроборд.

Що являє собою гіроборд?

Гіроборд – це транспортний засіб, який працює завдяки динамічному балансуванню. Він дозволяє пересуватися вперед, назад і здійснювати повороти. На вигляд – поперечна планка, що складається з двох з’єднаних між собою платформ для ніг, з двома колесами по боках. Розрізняються гіроскутери не тільки вантажопідйомністю та кольорами, а ще й можливими додатковими пристроями і функціями: LED-підсвічування, Bluetooth, динамік для музики, пульт управління та інші. Якщо заглянути всередину, побачимо: два електричні мотори, ряд гіроскопічних датчиків, керуючий пристрій, акумулятор і корпус. Мозок апарату – керуючий пристрій, куди надходить інформація з гіроскопічних датчиків. 

evolyutsiya-transportu-vid-karety-do-hiroborda

Принцип роботи полягає в тому, що датчики вловлюють зміну центру ваги (завдяки натисканню) і колеса починають обертатися. Рух назад відбувається аналогічно, для повороту вправо або вліво необхідно нахилити відповідно праву або ліву половинку вперед. Подивившись пару відео на ютубі і відпрацювавши рухи на практиці, все обов’язково вийде!  

Незаперечні переваги гіроборда – невелика вага. У порівнянні з сегвеєм, який важить близько 50 кг, ця модель куди легша: від 4-5 кг (для дітей) до 15 кг (з вантажопідйомністю в 130 кг). – компактність. Гіроскутер компактний настільки, що поміститися в рюкзаку. Не вірите? Зовсім скоро ми це доведемо. Побачивши цю технічну новинку вперше, більше не захочеться з нею розлучатися ніколи. А якщо купити рюкзак для гіроборда, це буде здійсненним.

– екологічність. Міні-Сегвей не завдає шкоди навколишньому середовищу, тому що працює за рахунок акумулятора.

– маневровість. В черговий раз проїжджаючи на гіроборді повз автомобільної пробки, подумки подякуйте його творцю.

– вартість. Купити гіроборд можна від 4 000 грн., досить бюджетна вартість повноцінного засобу пересування.

– нескладне управління. Кожен розбереться з принципом його роботи, трохи прокачавши скіли.

– швидкість пересування. Середня швидкість людини – 4-5 км / год, а гіроборд розвиває швидкість 8-18 км / ч. Тепер можна встигнути більше справ, витратити менше сил і до того ж отримати задоволення. 

evolyutsiya-transportu-vid-karety-do-hiroborda

Attention! Вибирайте гіроборди з якісними батареями, від цього залежить ваша безпека. І будьте обережні з маневрами, для цього придбайте шоломом, захист для колін і ліктів (в першу чергу для дітей).

Рюкзак для гіроборда: примха чи необхідність?

Вирушаючи в місто з гіробордом, постає питання, де зберігати і в чому переносити це чудо-техніки. Адже припустимо, якщо маршрут на навчання/роботу, зустріч з друзями або в магазин не такий вже і близький, і є необхідність частину шляху проїхати на громадському транспорті, необхідний аксесуар, в якому гіроборд трохи «відпочине». А діставшись до пункту призначення, замість того, щоб тримати його в руках, зручніше розмістити за спиною.   

evolyutsiya-transportu-vid-karety-do-hiroborda

Саме тому Surikat і розробив рюкзак для гіроборда. Він має кріплення, які надійно і дбайливо закріплюють апарат на той час, поки в ньому нема потреби. Очевидно, що такий аксесуар необхідний для зручності під час використання, що вкрай важливо. Якщо є можливість зробити життя трохи простішим і комфортнішим – гріх не скористатися. Перевіряйте наявність за посиланням https://surikat.ua/korporativnym-klientam/ і вже скоро ви зможете купити рюкзак для гіроборда українського виробника Surikat. Ми завжди йдемо в ногу з часом!