fbpx

Міський рюкзак Surikat City у Празі

Рюкзак-Surikat-City-в-Празі2

Нарешті відпустка! Це перші слова, які вимовляємо ми, дочекавшись довгоочікуваного відпочинку. Цього разу «озброївшись» улюбленим рюкзаком ми вирішили відвідати Прагу і поринуть у нові та незабутні емоції. Столиця Чехії манить своєю готичною архітектурою, атмосферою та смачною кухнею. Завітавши до Праги один раз, ви обов’язково захочете повернутися туди ще раз. Долетіти можна літаком, а для тих, хто хоче заощадити на дорозі, запам’ятовуйте слушну пораду: недорого можна дістатися чеським перевізником Leo Express. Автобус курсує зі Львова до чеського містечка Богумін, де здійснюється пересадка на потяг. Під час підготовки до поїздки всі речі вдалося помістити у валізу на колесах. А із собою було вирішено взяти дволямкову сумку.

Як видно по фото фіолетовий міський рюкзак Surikat City ще з перших, не модифікованих моделей, він встиг об’їздити більшу частину України та кілька країн Близького зарубіжжя. І так, він досі у відмінному стані. “Можна новий рюкзак купити”, – можливо скажете ви. Але ні, мій фіолетовий улюбленець став уже практично талісманом, з яким усі поїздки виявляються вдалими. Весь час у дорозі «туди», рюкзак успішно виконував функцію не тільки переносника води, їжі, навушників, книг, аптечки та всіляких дрібниць, а й часом використовувався в ролі подушки під голову. І ось за 12 годин у дорозі ми приїхали. Навіть дихати починаєш по-іншому, а посмішка тягнеться до вух від однієї думки, що ти у відпустці. Ти у Празі.

Прага – дивовижне місце, яке наповнене містичними історіями. Ви ніби потрапляєте до Європи середніх віків. Таке відчуття, що все завмерло на місці і ось-ось повз вас промчить карета, запряжена кіньми. Варто лише послухати легенди та історії, які тут розповідають про примари алхіміків, срібних вершників та священників. Хоча це все створено для туристів, перевіряти не станемо.

Рюкзак-Surikat-City-в-Празі-1

Два історичні райони міста – Старе місце та Мала Країна, розділені між собою річкою Влатвою. Обов’язково загляньте на Староміську площу, в серці якої розташований Тинський храм і Ратуша з астрономічним годинником. Празькі куранти – найстаріший годинник у світі, який досі працює. Вони здивують вас фігурами, що рухаються щогодини, серед яких особливо виділяється фігура Смерті у вигляді людського скелета. Вам і досі не страшно? І правильно, але побачити цю красу, родом із XV століття однозначно потрібно.

Рюкзак-Surikat-City-в-Празі2

А чого тільки вартий Карлів міст – візитна картка Праги. І хоча статуї з мосту було перенесено до національного музею, їх точні копії анітрохи не змінюють атмосферу. Пройшовши через міст, ви побачите Празький Град — найбільшу фортецю Чехії, яка включає цілий ряд визначних пам’яток. Велич Празького Граду вразить будь-якого туристичного «гурмана».

З сучасних пам’яток можна виділити Танцюючий Дім, скульптуру, що обертається, у вигляді обличчя Франца Кафки і багато інших. Чеська кухня Без уваги, безперечно, не можна залишити місцеву кухню. По приїзді до Праги забудьте про фаст-фуди та звичні для вас страви. Спробувати національні чеські блюда ви просто зобов’язані.

Найкраще піти вдалину від переповнених туристами вуличок і заглянути до ресторану або кафе, де спокійно обідають чехи. У меню зверніть увагу на Vepřové koleno – запечену в пиві ногу порося, яке подається з тушкованою капустою, хроном та гірчицею. Сортів пива звичайно не порахувати, і за тиждень перебування вам не вдасться спробувати все, але почати все-таки варто. Не можна не звернути увагу і на незвичайну випічку, яка крутиться над вогнем на спеціальному мангалі майже на кожній площі. Називається така випечена порожня трубочка – трдло чи трдельник. Варто лише спробувати цю насолоду, яка складається з найсмачнішого теплого тіста, присипаного горішками, корицею та іншими прянощами, і ви забудете про все.

Влітку чоловік, який виглядає з широкою посмішкою через мангал, пропонуватиме вам трдло з наповнювачем з морозива та свіжих фруктів. А будь-якої пори року ви зможете спробувати цю місцеву насолоду з нутеллою. Парочку таких можна приховати в рюкзаку і провести додому, якщо митниця дасть добро. Хоча навряд чи ви пронесете їх далі, ніж на 100 метрів, від їхнього запаху крутиться голова. А батькам та друзям та фото показати можна. Найзручніше пересуватися містом на громадському транспорті: трамваях, метро, ​​автобусах. Але віддавайте перевагу пішим прогулянкам, багато визначних пам’яток розташовані поруч.

Під час тривалих прогулянок міський рюкзак зручно розмістився на моїх плечах та вмістив усі необхідні речі. Пляшка води не обтяжувала руки, карти міста не м’ялися і завжди були під рукою, фотоапарат був надійно захищений, а кофту не довелося обв’язувати навколо талії.

Рюкзак-Surikat-City-в-Празі3

І хоча погода була похмурою, катамаран у вигляді автомобіля додав сонця до мого настрою. P.S. Український рюкзак – національна символіка. Не забувайте прикрашати свої рюкзаки різними аксесуарами, тим більше не соромтеся показувати, що ви українець, адже це справжній привід для гордості. “Світ — це книга, і той, хто не подорожує — читає лише одну її сторінку” Аврелій Августін.