Землетруси, зсуви, повені, пожежі – які тільки стихійні події не трапляються на Землі щодня. «Рюкзак виживання» або «тривожний рюкзак» – потрібна та корисна річ у кожному будинку. Це набір найнеобхідніших предметів, які вам знадобляться в екстреній ситуації. І хоча наші рюкзаки міські, вони і з цією роллю впораються. Насамперед потрібно купити рюкзак, який буде сховищем вашого «екстреного запасу». Залежно від кількості членів сім’ї підберіть літраж рюкзака. Наприклад, міський рюкзак Surikat Megapolis з об’ємом 25 літрів підійде сім’ї, що складається з двох – трьох осіб. А тепер перейдемо до порад про наповнення тривожної валізки.
Отже, що має бути в рюкзаку, призначеному для чорного дня:
- Документи та гроші. Це, мабуть, першочергові складові, але аж ніяк не найважливіші в таких ситуаціях. Принаймні це те, що ми щодня перевіряємо, виходячи з дому. Оригінали документів варто зберігати в окремому, надійнішому місці, зате зробити копії не завадить. Гроші зберігати краще у готівковому вигляді, пластикові картки не завжди врятують. Це саме та заначка, яку чіпати не варто, а іноді навіть поповнювати виходячи з індексу інфляції.
- Запас їжі. Їжа має бути компактною, калорійною і такою, що може довго зберігатися. Підійдуть супові пакети, енергетичні батончики, галети, рибні та м’ясні консерви.
- Телефон найпростіший з радіоприймачем та можливістю здійснювати дзвінки. Заздалегідь придбайте стартовий пакет. У метушні ви можете не взяти свої девайси, а засіб зв’язку має бути з вами.
- Ліхтарик, сірники, запальничка. До ліхтарика найкраще покласти запасні батарейки. Сірники переважно туристичні, які, як правило, водостійкі, краще та довше горять.
- Свічки, сухий спирт. Сухий спирт, у разі чого допоможе підігріти їжу, в комплекті з ним зручно мати металеву мініатюрну підставку.
- Без аптечки – нікуди, а в ній – найважливіші препарати, що часто використовуються. Нікуди без знеболювальних та жарознижувальних препаратів: парацетамолу, ібупрофену. При серцево-судинних захворюваннях: прописані ліки, від алергії: лоратадин, супрастин, від шлунково-кишкових захворювань: абсорбенти та домрид. А також не забувайте про знезаражуючий бетадин та антибактеріальний спрей. В аптечку також покладіть лікарські засоби від хронічних захворювань.
- Засоби особистої гігієни, а саме: набір зубних щіток для кожного члена сім’ї, зубна паста, мило.
- Одяг на такий випадок має бути передбачений різний. Не забувайте про теплі та непромокаючі речі, змінну білизну та шкарпетки.
- Намет, дощовики, тент – те, що зможе захистити вас від негоди.
- Багатофункціональний інструмент у вигляді мультитула, який впорається з багатьма завданнями. Викрутка, ножиці, ніж, ручна пилка – все це може стати в нагоді.
- Папір знадобиться для розпалу багаття або для запису нотаток.
- Шнур, свисток, скотч, міні-сокира – якщо залишиться місце в рюкзаку взяти додатково.
Ще одна слушна порада – немає сенсу готувати такий рюкзак і ховати його подалі в комору, щоб він не плутався під ногами, або закидати на шафу, щоб не псував у квартирі ауру. Рюкзак повинен бути якщо і не на самому видному, то обов’язково у доступному місці.
Лайфак: для зберігання дрібних предметів (мултитул, свічки, сухий спирт, ліхтарик, сірники тощо) використовуйте пенал Surikat Rondo. Організованість не лише корисна, а й усередині рюкзака іноді має величезне значення, яке вимірюється у секундах. У будь-якій надзвичайній ситуації дуже важливо зберігати спокій і бути організованим. Зберіть рюкзак “виживання” і нехай він ніколи не стане в нагоді за призначенням, але дозволить спокійно спати вночі.