fbpx

Рюкзак виживання

Рюкзак виживання

Землетруси, зсуви, повені, пожежі – які тільки стихійні події не трапляються на Землі щодня. «Рюкзак виживання» або «тривожний рюкзак» – потрібна та корисна річ у кожному будинку. Це набір найнеобхідніших предметів, які вам знадобляться в екстреній ситуації. І хоча наші рюкзаки міські, вони і з цією роллю впораються. Насамперед потрібно купити рюкзак, який буде сховищем вашого «екстреного запасу». Залежно від кількості членів сім’ї підберіть літраж рюкзака. Наприклад, міський рюкзак Surikat Megapolis з об’ємом 25 літрів підійде сім’ї, що складається з двох – трьох осіб. А тепер перейдемо до порад про наповнення тривожної валізки.

Рюкзак виживання

Отже, що має бути в рюкзаку, призначеному для чорного дня:

 1. Документи та гроші. Це, мабуть, першочергові складові, але аж ніяк не найважливіші в таких ситуаціях. Принаймні це те, що ми щодня перевіряємо, виходячи з дому. Оригінали документів варто зберігати в окремому, надійнішому місці, зате зробити копії не завадить. Гроші зберігати краще у готівковому вигляді, пластикові картки не завжди врятують. Це саме та заначка, яку чіпати не варто, а іноді навіть поповнювати виходячи з індексу інфляції.
 2. Запас їжі. Їжа має бути компактною, калорійною і такою, що може довго зберігатися. Підійдуть супові пакети, енергетичні батончики, галети, рибні та м’ясні консерви.
 3. Телефон найпростіший з радіоприймачем та можливістю здійснювати дзвінки. Заздалегідь придбайте стартовий пакет. У метушні ви можете не взяти свої девайси, а засіб зв’язку має бути з вами.
 4. Ліхтарик, сірники, запальничка. До ліхтарика найкраще покласти запасні батарейки. Сірники переважно туристичні, які, як правило, водостійкі, краще та довше горять.
 5. Свічки, сухий спирт. Сухий спирт, у разі чого допоможе підігріти їжу, в комплекті з ним зручно мати металеву мініатюрну підставку.
 6. Без аптечки – нікуди, а в ній – найважливіші препарати, що часто використовуються. Нікуди без знеболювальних та жарознижувальних препаратів: парацетамолу, ібупрофену. При серцево-судинних захворюваннях: прописані ліки, від алергії: лоратадин, супрастин, від шлунково-кишкових захворювань: абсорбенти та домрид. А також не забувайте про знезаражуючий бетадин та антибактеріальний спрей. В аптечку також покладіть лікарські засоби від хронічних захворювань.
 7. Засоби особистої гігієни, а саме: набір зубних щіток для кожного члена сім’ї, зубна паста, мило.
 8. Одяг на такий випадок має бути передбачений різний. Не забувайте про теплі та непромокаючі речі, змінну білизну та шкарпетки.
 9. Намет, дощовики, тент – те, що зможе захистити вас від негоди.
 10. Багатофункціональний інструмент у вигляді мультитула, який впорається з багатьма завданнями. Викрутка, ножиці, ніж, ручна пилка – все це може стати в нагоді.
 11. Папір знадобиться для розпалу багаття або для запису нотаток.
 12. Шнур, свисток, скотч, міні-сокира – якщо залишиться місце в рюкзаку взяти додатково.

Ще одна слушна порада – немає сенсу готувати такий рюкзак і ховати його подалі в комору, щоб він не плутався під ногами, або закидати на шафу, щоб не псував у квартирі ауру. Рюкзак повинен бути якщо і не на самому видному, то обов’язково у доступному місці.

Рюкзак виживання

Лайфак: для зберігання дрібних предметів (мултитул, свічки, сухий спирт, ліхтарик, сірники тощо) використовуйте пенал Surikat Rondo. Організованість не лише корисна, а й усередині рюкзака іноді має величезне значення, яке вимірюється у секундах. У будь-якій надзвичайній ситуації дуже важливо зберігати спокій і бути організованим. Зберіть рюкзак “виживання” і нехай він ніколи не стане в нагоді за призначенням, але дозволить спокійно спати вночі.