fbpx

Історія дня Святого Миколая 

Святий Миколай Сурикат

Легкий морозець, хрускіт снігу під ногами, запах кориці, мандаринів та хвої… 

Зима – улюблена дитяча пора року. Саме на цей період припадає найбільше свят. Діти з нетерпінням чекають святкувань та подарунків.

З цього року українці офіційно святкують день Святого Миколая 6 грудня. То хто ж він такий? Людина чи вигаданий казковий герой? І чому його називають Святим?

На відміну від Санта Клауса, Миколай реальна особа. Його історія почалась з міста Патар, саме там, в Римській імперії, у заможній родині народився маленький хлопчик з великим серцем. Він був чуйним та надзвичайно добрим. Його дуже засмучувала бідність, яку він бачив навкруги, тому з самого дитинства потайки допомагав потребуючим. Після смерті батьків, Миколай отримав в спадок великі гроші, які роздав бідним. А сам вирушив в нове життя, став священником, а згодом і єпископом. 

За своє життя він робив багато добрих справ, допомагав та рятував людей, та найбільше любив дітей.

Миколай пішов з життя 6 грудня, тому в цей день щороку заведено дарувати подарунки дітям. Така традиція зʼявилась на згадку про його добрі вчинки.

Так звичайну людину, що мала чисті наміри та бажання допомогти, стали кликати Святий або Чудотворець.

Образ Миколая Чудотворця сьогодні найвідоміший серед ікон, він прикрашає кожну церкву. До нього звертаються православні та католики з будь-яким проханням. Це символ дитячого захисту, здоровʼя та щастя.

Діти знають, що Миколай весь рік слідкує та записує у свою чарівну книгу гарні й погані вчинки. А тих хто мав світлі наміри та гарно себе поводив протягом року заохочує подарунками, які ховає з ночі.

Тепер це роблять батьки. Вони ховають солодощі, книги чи сувеніри під подушку, в шкарпетки або черевики. Існує легенда, що через димар Миколай підкидав золото, він був скромним, тому робив це потайки, коли всі спали. 6 грудня діти намагаються встати раніше та хутко шукають презенти.

Такий обряд святкування обожнюють дорослі та малі. Зараз казки та чудес не вистачає всім, тому порадувати варто кожного члена сім’ї. Можна купити щось смачненьке або корисні аксесуари. До речі, цікавим та практичним презентом буде: поясна сумка, дитячий рюкзак, бананка чи пенал.

Кожен може стати Святим Миколаєм. Чим більше сердешних справ, тим добріший буде світ. Побудьте Миколаєм, зробіть когось щасливіше.

Даруйте близьким емоції!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *