fbpx

Літаючий рюкзак або чому світ не буде колишнім

Літаючий рюкзак або чому світ не буде колишнім

Так, так … до чого дійшов прогрес. Засоби пересування завжди цікавили людство. І вже до 2017 року наука досягла небувалих висот. Електромобілями з самоврядуванням і навіть ракети в космос уже нікого не здивуєш. А як щодо літаючого рюкзака? Саме цим питанням займалася новозеландська компанія Martin Jetpack протягом останніх 35 років. Мрії перетворилися на реальність: літаючий ранець, як стверджують розробники, на висоті 150 м долає відстані в десятки кілометрів на 45-літровому паливному баку. Він може бути пілотованим або безпілотним, але розрахований на одного пасажира з масою тіла понад 100 кг (разом з екіпіровкою). Екіпірування і захист пасажира досить добре продумані, включають шолом, шийний фіксатор, чоботи, вогнетривкий костюм. Крім того, людина захищений від шуму понад 95 дБ, оснащений парашутом, а трубчастий каркас захистить у випадку падіння. У рюкзаку встановлено спеціальний електронний блок, який не дозволить здійснювати небезпечні фігури пілотажу. 

Літаючий рюкзак або чому світ не буде колишнім

Головною метою створення такого ранця – порятунок життів під час пожежних, рятувальних, пошукових і поліцейських операцій. А також він виступає інструментом швидкого реагування при надзвичайних подіях. Це заслуговує похвали, як не крути. А тепер давайте влаштуємо «розбір польотів». Мені здається, що за 200 000 доларів (а саме така приблизна вартість цього диво-апарата) можна купити непогану квартиру в Києві, хоч і не в центрі, або невелику квартиру в Парижі з видом на Ейфелеву вежу. Та що вже там, це приблизно 13 500 рюкзаків Surikat Megapolis, 20 000 Surikat City, 28 500 сумок на пояс Surikat Banan, не кажучи вже про пенали. Ми сподіваємося, що в такому випадку ви не були б егоїстичні та забезпечили половину всього населення Жмеринки або практично всіх першокласників Києва крутими аксесуарами (купити рюкзак в Києві і зробити це можна прямо зараз). Вага власника міських аксесуарів Surikat без утисків і обмежень. Носіть дволямкову сумку, маючи будь-яку вагу, геть обмеження. В той час, як ранець-літак важить 180 кг, наші рюкзаки міські здадуться пушинками. Максимальна швидкість цієї махини 56/74 км/год, а швидкість, яку ви зможете розвинути з нашої заплічної сумки – 20/30 км/ч. до того Ж рюкзак Surikat має одну унікальну здатність — він явно додає швидкість, коли ви наздоганяєте останню маршрутку після тривалого робочого дня. І хто знає, може, саме ви на наступних Олімпійських іграх будете змагатися з Усейном Болтом.

Літаючий рюкзак або чому світ не буде колишнім

Ні, ми звичайно не критикуємо, але за такі гроші можна було б надати вибір кольору. Червоний – це звичайно добре, але мода кожен рік диктує свої правила. Вибирати з 17 кольорів куди приємніше. Та, зрештою, хіба рюкзаки Surikat не допоможуть у надзвичайних ситуаціях? Проливний дощ (на тропічних зливах поки не тестували, виправимо) — тримайте його над собою, пожежа – використовуйте як щит і носіть з собою пляшечку води в спеціальній кишеньці. У пошукових операціях теж виручить, правда, якщо мова йде про пошук потрібних координат. Для цього покладіть в нього компас, книгу «Орієнтування за зірками», а краще GPS навігатор. Винахід новозеландських експериментаторів дійсно цікавий, але все-таки: «Таїті, Таїті… нас і тут непогано годують». Вибирайте вітчизняного виробника. Дешево і сердито – це не той випадок, рюкзаки та бананки Surikat – якісні і надійні аксесуари, хоч поки не допоможуть пересуватися по повітрю. А те, що вони «заряджають» на добрі справи, це доведено на прикладах щасливих власників.

P. S. Під час виготовлення ми «заговорюємо» продукцію Surikat на успіх, тому поспішіть пенал, сумку на пояс або купити рюкзак і будете літати від щастя.