fbpx

Міські Рюкзаки Surikat заряджають на спорт. Біжимо з нами.

Міські Рюкзаки Surikat заряджають на спорт. Біжимо з нами.

Десятиріччями не припиняються суперечки про біг, його користь і шкоду, вплив на людину, а ще про нього, в якості способи схуднути і мати змогу наздогнати безкоштовну маршрутку в «Ашан». А що ж він із себе представляє? По суті, це спосіб пересування, але ми навіть не усвідомлюємо, яка це складна та координована діяльність м’язів та кінцівок. Біг безпосередньо впливає на серцево-судинну систему, обмін речовин, нервову і ендокринну системи, позитивно діє на імунітет, покращує тонус шкіри, а ще зміцнює мускулатуру. Під час бігу залучені м’язи стегна, гомілки, живота і навіть серця. І, безумовно, це спосіб позбавитися від настирливих зайвих сантиметрів, які ніяк не вписуються в плани на найближче літо. Біг – це найдавніший вид спорту. За переказами, перші Олімпійські ігри, організовані Гераклом, проходили в 1210 до н. е. і єдиним видом спорту був… так, так, саме біг. 

miski-ryukzaki-surikat-zaryadzhayut-na-sport-bizhimo-z-nami

Протягом більше ніж 3 000 років популярність цього виду спорту залишалася незмінною. Тільки ось у наш час бігати необов’язково лише для того, щоб приготуватися до участі в Олімпійських іграх. Важливо піклуватися про своє здоров’я і підтримувати в тонусі м’язи, чим ми і радимо зайнятися. Поговоримо, що для цього потрібно. Для занять бігом вам знадобиться:

  1. Місце. Вибирайте правильне місце для пробіжок, це може бути стадіон, парк біля будинку, ліс, а хтось може похвалитися спеціальними біговими доріжками біля будинку. Звертайте увагу на покриття (якщо в лісі земля присипана піском, готуйтеся до труднощів), не займайтеся біля проїзної частини (крім вихлопних газів, користі буде мало).
  2. Взуття. Правильно підібране взуття має вкрай важливе значення і безпосередньо буде впливати на ваше здоров’я та самопочуття. Приділіть цьому питанню трохи більше часу, почитайте на форумах відгуки любителів і професіоналів, попросіть пораду у магазині спортивного взуття, поспілкуйтеся зі знайомим тренером. Кросівки повинні: а) бути біговими; б) мати гарну амортизацію; в) підошву в залежності від покриття (зал, пересічена місцевість, асфальт); г) відповідати сезону: взимку вибирайте термокросівки, влітку – з сітчастими вставками. Важливо правильно підібрати розмір: бігове взуття повинне бути трохи вільним, це пов’язано з тим, що під час бігу ступні збільшуються. Не соромтеся перед здійсненням покупки пробігтися по магазину, щоб точніше визначити відповідний розмір.
  3. Одяг. Одяг для бігу повинен бути комфортним, максимально безшовним та відповідати температурі повітря (на вулиці має бути прохолодно, тоді під час пробіжки ви не будете відчувати себе так,  ніби долаєте чергове коло пекла). Віддавайте перевагу синтетичним або комбінованим матеріалам, які поглинають вологу, швидко висихають, мають сітчасті вставки або охолоджувальні елементи. Дівчата, як правило, вибирають лосини, шорти, топи та футболки; хлопці – тайтси, шорти, футболки та майки.
  4. Бананка та інші аксесуари. Для пробіжок обов’язково потрібно купити рюкзак або сумку на пояс. Якщо плануєте бігати далеченько від будинку, наприклад, на стадіоні, то вам точно не вистачає рюкзака, а сумка на пояс зможе супроводжувати під час усього заняття. Надійно закріпіть її на поясі і тоді ключі, телефон, плеєр, кишенькові гроші не доведеться розпихати по кишенях. Придивіться до бігового годинника, фітнес-браслету або звантажте додаток на телефон. Так ви зможете відстежувати свої показники, досягнення і все тримати під контролем. Різні «штучки» родом з 80-х років: пов’язки на голову, напульсники використовуйте за бажанням, тільки не забудьте в додатку одягнути лосини отруйного кольору (дівчата) або короткі шорти і майку з великими прорізами (хлопці) і закинути на плече бумбокс. Приємним бонусом буде також те, що бананку і рюкзак купити в Києві тепер стало простіше. На проспекті Григоренка, 43 в METRO Cash & Carry Ukraine тепер ви зможете покрутити в руках, приміряти і вибрати саме той аксесуар Surikat, про який мріяли.

miski-ryukzaki-surikat-zaryadzhayut-na-sport-bizhimo-z-nami

Музика. Правильна музика робить свою правильну справу. Наша порада – створіть для такої справи спеціальний плейлист. Він ніяк не може бути похмурим і спокійним, замість цього нехай музика буде бадьорою, енергійною і мотивувати куди краще посмішок людей, що проходять повз. Саундтрек до фільму «Роккі» – відмінний приклад. Ще кілька порад, які знадобляться:

  • завжди починайте з розминок;
  • не займайтеся щодня, давайте м’язам і організму відпочити;
  • керуйтеся принципом «два кроки вперед, один назад», тоді досягнете успіхів;
  • не бігайте на дистанцію, а на час (а подолання відстані аналізуйте від заняття до заняття).

Крім того, якщо ви не бажаєте бігати наодинці, хочете дізнатися поради досвідчених наставників і знайти друзів за інтересами, приєднуйтесь до бігових клубів. Серед таких: – Nike+Run Club, де досвідчені тренери покажуть, розкажуть і навчать. Тренувальні дні присвячені певним навантаженням, а натхнення і мотивація гарантуються.

miski-ryukzaki-surikat-zaryadzhayut-na-sport-bizhimo-z-nami

 – KM Running Club, який складається з понад 200 осіб і хорошого тренерського складу. Регулярно проводять тренування, а кілька разів на рік виїжджають на марафони і беруть участь у стартах. – RunClubKyiv. Спортивні гіганти Nike і Adidas завжди конкурували, і тут не відстають один від одного. У будні і у вихідні дні спортивний клуб Adidas проводить заняття з бігу та функціонального тренінгу.

miski-ryukzaki-surikat-zaryadzhayut-na-sport-bizhimo-z-nami

Аді Дасслер вами пишався б, і ми обов’язково будемо пишатися, тому що біг ніколи не вийде з моди, так само як і турбота про власне здоров’я. Озброюємося біговими кросівками і приєднуємося до спортивної культури, яка здатна змінити життя або повернути її в нове русло.